Firma Piekarnicza Janusz Pietrucha rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku jako mały 1zakład rzemieślniczy, zlokalizowany w Gorlicach przy ul. 11 Listopada, w którym w początkowych latach produkowano wyłącznie pieczywo. Właściciel firmy, technolog piekarnictwa z wykształcenia, stosował w zdecydowanej większości własne - autorskie - receptury, które ciągle starał się udoskonalać. Zaproponowana przez niego oferta produktów cieszyła się wielkim uznaniem u coraz szerszego grona klientów, stąd też zdecydowano się na wzbogacenie dotychczasowego asortymentu o nowe wyroby ciastkarskie.

Od 2010 roku firma prowadzi swoją działalność w nowo oddanym zakładzie produkcyjnym, zlokalizowanym w specjalnej strefie ekonomicznej przy ulicy Młyńskiej 3 w Gorlicach pod nazwą „Weronica” jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedsięwzięcie obejmowało nie tylko 2budowę nowego obiektu, ale także inwestycje w nowoczesne technologie, maszyny i urządzenia, co stworzyło doskonałe warunki do produkcji i umożliwiło jeszcze skuteczniejsze sprostanie gustom klientów. Zmiana nazwy firmy na „Weronica” Sp. z o.o. nastąpiła w związku ze zrealizowaną inwestycją a Prezesem Zarządu został dotychczasowy właściciel firmy piekarniczej – Pan Janusz Pietrucha.

Już z chwilą założenia zakładu piekarniczego zaczęto zabiegać o jak najlepszą jakość pieczywa i dobry wizerunek firmy, starając się łączyć tradycję z nowoczesnością, co kontynuowane jest do chwili obecnej. Dzięki wysokiej jakości, różnorodności i oryginalności nasze produkty piekarnicze zdobyły uznanie nie tylko na rynku lokalnym, ale także poza granicami naszego województwa, natomiast wyroby ciastkarskie zaistniały na rynku ogólnopolskimi są dostępne w wiodących hurtowniach w kraju. Stały się one niezwykle atrakcyjne, a ich wyjątkowe walory smakowe i jakościowe odpowiadają gustom nawet najbardziej wymagających klientów.

Aktualnie spółka produkuje ponad 50 wyrobów piekarniczych i około 80 cukierniczo-ciastkarskich. W ofercie posiadamy pieczywo pszenne, żytnie i mieszane. Godnymi polecenia są nie tylko chleb domowy, wypiekany na podstawie tradycyjnej receptury, ale także pieczywo orkiszowe, 3chleb graham, razowy, słowiański i inne. Proponujemy również szeroki wachlarz pieczywa drobnego: od bułek zwykłych po ciemne razowe i wieloziarniste, a także pieczywo słodkie: drożdżówki i pączki z kilkunastoma rodzajami nadzienia, bułeczki mleczne. Dewizą zakładu jest korzystanie z naturalnych surowców najwyższej jakości. Sukcesywnie rozszerzamy swój asortyment o nowe, niepowtarzalne wyroby, próbując tym sposobem dostosować się do szybko zmieniających się oczekiwań konsumentów.

Sukcesy handlowe traktujemy jako potwierdzenie skuteczności obranej strategii rozwoju Spółki.